Pasakų miestas – Vilnius

Jei neskaitėte knygos karštą rugpjūčio vakarą Lukiškių aikštėje, jei nebridote per Vilnelę basomis kojomis, ir nelipote laiptais į Trijų Kryžių kalną, tai jūs visai nepažinote Vilniaus. Vilnius – visoks, Vilnius neapsakomai spalvotas Spalį ir šiltas per Birželio audras, vasaros vakarais, Vilniaus gatvėse groja muzika, o žiemą – mirga lemputės. Vilnius – meilės miestas. Vilnius kaip paukštis, tad pažvelkime į Vilnių iš arčiau (aukščiau)!

Keletas nepakartojamų Vilniaus perspektyvų iš tokių artimų ir pažįstamų vietų. 

  1. Vilniaus širdis – Gedimino kalnas. Nuo čia gali pamatyti besidriekiantį miestą su visais savo bokštais, stikliniais pastatais, ir Nėrimi lyg ant delno.

This slideshow requires JavaScript.

2. Iš VGTU Architektūros fakulteto (Pylimo g.26) atsiveriantis vaizdas į Šv. Kotrynos ir Pranciškonų bažnyčias.

22A

3. Užburiantis Spalis. Tik kelios minutės ir Vilnius žemai po kojomis. Raudonų stogų ir miškų paveikslas. Maršrutas: Užupis –  Naujoji Vilnia (o tiksliau- kur vėjas nuneš).

This slideshow requires JavaScript.

4. Vilnius pilnas kalvų ir kalvelių, važiuokite į Markučius, tada eikite ir leiskite sau pasiklysti Pavilnių Regioniniame parke. Juk grįžti namo visada padės gps.

66A

5. Swedbanko terasa puikiai pažįstama, na o štai viršutinis pastato aukštas – dar didesnis malonumas. Iš čia atsiveria vaizdas ne tik miestą už Nėries, bet ir Vilniaus dangoraižių pavėsy už išlikimą kovojančias Šnipiškes.

77A7B

6. Miegamieji rajonai – jie kaip neatrastas Vilniaus perlas, ten savos taisyklės, kasdienės kovos dėl parkavimosi vietos ir jau pažįstami veidai kiemuose. Nuo televizijos bokšto stogo įgudusi akis įžvelgs  ribą tarp raudonųjų Karoliniškių ir baltųjų Viršuliškių.

8

7. Riboženklis tarp raudonojo ir baltojo mikrorajonų – Spaudos rūmai. Pačių rūmų ten mažoka, bet apžvelgti miesto kontrastus- puiki vieta.

9B9C

8. Naujamiestis – kadais buvęs Vilniaus priemiestis, vadintas Pogulianka, šiandien atgimęs iš naujo (nuotraukos darytos “Victoria“ verslo centro aikštelėje).

10B10C

9. Pirmame plane- NDG (Nacionalinė Dailės galerija), tolėliau raudoni šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios bokštai, o dar toliau – buvę profsąjungų rūmai, visai neseniai nugriauti. (Nuotraukos darytos “Quadrum“ verslo centro terasoje)

1212A

10. Kiek toliau už miesto, žaliasis Vilniaus pastatas, o nuo jo stogo, visai neaukštai nuo žemės, visokiausi augalai ir želdynai. Pavargus nuo miesto, verta pailsėti VU botanikos sode.

13A13

11. Senieji Vilniaus stogai!  Žvilgsnis pro privatų langą.

14

12. Kažkur tarp Vilniaus ir Vileikos driekiasi Rokantiškės.

15A15

13. Trys kryžiai- sunkoka būti aukščiau jų, bet jei pasiryšite lipti laiptais iš Užupio pusės, nepasigailėsite.

16

14.Bastioninės pilies kalnas – puiki vieta vakarui su vaizdu ne tik į Vilnių, bet ir į Užupį.

17

15. Architektūrinė Vilniaus kalva su modernios architektūros papėde ir žaliasis Antakalnis. Šie žali kontrastai puikiai matosi nuo M.K. Čiurlionio menų mokyklos stogo.

1818A

16. Rusų dramos teatras, stebimas pro Mindaugo g. 12 pastato langą.

19

17. Stalo kalnas, Bekešo kalnas, Gedimino kapo kalnas, visi jie įspūdingi ir vaizdai nepamirštami.

20A2020B

18. Jonų bažnyčios varpinės bokštas, Pilkakalnio atodanga, Tauro kalnas, Subačiaus apžvalgos aikštelė, Pūčkorių atodanga, ir visos kitos vietos ir vietelės, kurių nepaminėjau, slaptos ir lengvai randamos, visos yra dalis Vilniaus. Dalis Pasakų miesto!

Vardan tos ir vardan tų, kurie ją kurią diena iš dienos!

Su Lietuvos valstybės atkūrimo trisdešimtmečiu! 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s