Malta per tris dienas

Šią savaitę kviečiame persikelti į saulėtąją Maltą, kuri be to, kad gali pasigirti patenkanti į  TOP 10  Europoje tankiausiai apgyvendintų bei mažiausių šalių, yra ir valstybė, kur turizmo sektorius tiesiog klesti, jis sudaro beveik 15 procentų visos šalies pajamų! O per vienerius metus Maltą aplanko apie pusantro milijono turistų.

Prie šio turistų skaičiaus prisiskaičiavome ir mes – vienos IT įmonės komanda. Po sėkmingai perduoto, ilgai plėtoto projekto, užtarnautai susiplanavome ir išvykome į teambuilding’ą – Maltoje! Atostogos truko vos kelias dienas, bet per jas spėjome nuveikti šį bei tą. Tad aš pasistengsiu išryškinti kelionės akcentus.

Atvykome vakare, turėjome dar kiek laisvo laiko. Palikome daiktus viešbutyje St. Julian miestelyje. Vieni nuskubėjo į vietinį barą, kiti stebėti FIFA World Cup 2018 rungtynių, treti – ieškoti nuotykių ir gražių vaizdų. Mes buvome tretieji. 

Nei vienas iš mūsų iki šiol nebuvo lankęsis Maltoje, tad rinktis kryptį buvo paprasta – vienas iš mūsų mostelėjo ranka į pietus, tenai ir patraukėme. Pakeliui išvydome keletą prabangesnių restoranų, paplūdimį ir uostą.

Vienas iš St. Julian uostų
Vienas iš St. Julian uostų nušviestas naktinio gyvenimo spalvų

Einant pro uostą užmatėme furgoniuką, kuriame vyrukas pardavinėjo vietinius saldumynus. Vienas kolega pasidavė pagundai, nusipirko kelis sausainius su šokoladu. Šie, nekaltai atrodantys sausainiai atsiėjo jam net 20 eurų, deja, investicija neatsipirko. Sausainiai buvo per saldūs, jų paragavus tesinorėjo vandens… 

Malta-3
Brangieji vietiniai skanėstai
Malta-5
Vakarinio St. Julian miestelio pakrantė

Kita diena buvo suplanuota mums iš anksto – laukė viena iš turistų pamėgtų atrakcijų Maltoje – safaris. Neseniai tokios kelionės buvo organizuojamos medžiotojams, kai tie vykdavo į džiungles medžioti gyvūnų, tačiau šiais laikais šis žodis įgijo naują prasmę. Dabar medžiotojais tapome mes – kameromis ar telefonais apsiginklavę keliautojai, kurie leidžiasi į pažintines keliones mėgautis, ieškoti ir gaudyti nuostabių vaizdų!

Malta-12
“Medžioklei“ pasiruošę mano kolegos

Susėdome į džipus ir iškeliavome. Beje, džipai neturėjo stogų. Iš pradžių mums, atsargiems lietuviams, toks sprendimas atrodė kiek pavojingas, mat reikėjo važiuoti reguliariais keliais dideliu greičiu, tačiau po to susivokėme, kad visgi gera važiuoti “su vėjeliu“, kai lauke yra 30 laipsnių karštis ir kepina saulė.

Važiuojant matėme įvairiausius vaizdus – krantus, kalvas, įtvirtinimus ir t. t. Vaizdai keisdavosi gan radikaliai jau po kiekvieno kalno. Tačiau vis vien didžiausią įspūdį paliko suplanuotos stotelės, iš kurių pirmąją pasiekėme labai greitai.

Malta-15
Safaris tęsėsi naršant gražiausias salos vietas

Ar atsimenate filmą “Popeye” apie jūreivį, kuris nuo špinatų pavirsdavo tikrų tikriausiu stipruoliu? Šio filmo filmavimas vyko Maltos šiaurės vakaruose įkurtame miestelyje! Visas miestelis buvo pastatytas filmavimo tikslais! Šiuo metu miestelis skirtas turistams. Čia yra įrengtas kinas bei muziejus, kuriame galite apžvelgti įvairias filmo atributikas. Be to, kelis kartus per dieną miestelyje vyksta įvairūs šou, kurie vienaip ar kitaip atgaivina garsųjį filmą apie jūreivį Popajų!

Į patį pasirodymą atvykome laiku, į gatves išėjo persirengę šokėjai ir sušoko specifinį iš filmo nužiūrėtą šokį. Nors pačiam neteko žiūrėti šio filmo, supratau, kad buvusi atmosferą buvo visai šilta. 🙂 

Malta-24
Ar prisimenate vaikystėje matytą filmą vaikams Popajus? Čia jo miestelis.

Sekanti stotelė buvo senoji Maltos sostinė – Mdina. Tai nedidelis, tačiau strategiškai svarbus miestas, aplink kurį yra daugybė įtvirtinimų, o pats miestas yra apsuptas gynybinių sienų. Šiuo metu miestas yra skirtas pagrinde tik turistams, mat miestelio gatvės yra per siauros kuriais nors veiklai. Svarstoma, miestą įtraukti į UNESCO istorinio paveldo sąrašą.

 

Ši kelionė užtruko visą dieną, tad visi karščio ir veiklos nuvarginti grįžome į viešbučio kambarius ilsėtis.

Paskutinei dienai neturėjome jokių bendrų planų, tad kiekvienas improvizavo pats. Aš su dar keliais kolegomis į navigaciją susivedėme Valetą – Maltos sostinę ir pajudėjome link jos. Kelionė buvo neilga – vos 7 kilometrai.

Pakeliui į Valetą specialiai stengėmės paklaidžioti po miesto gatves. Juk norėjome pamatyti kuo daugiau – pajausti šalies gyvenimą. Praėjome nemažai restoranų, tarp kurių buvo nemažai itališkų, turkiškų ar viduržemio jūros. Gal mums ir pasirodė, bet greito maisto restoranų čia buvo nedaug, tad susidarė vaizdas, jog maltiečiai stengiasi visai sveikai maitintis.

Malta-151
Baseinas jūroje

Eidami Slimos gatvėmis nusprendėme pasukti link paplūdimio. Pasirodo paplūdimy yra įrengti baseinai! Palei paplūdimį, kuris šioje vietoje tiesiasi vos apie kilometrą, uolėtoje žemėje dirbtinai yra iškaltos kubo formos ertmės, į kurias su kiekviena banga įteka jūros vanduo pripildydamas ertme iki viršaus. Žinoma, kad nepraleidome progos išsimaudyti. Maža to, praleidome čia geras porą valandų, žaisdami prigriebtus su savimi kortų žaidimus bei gurkšnodami vietiniame bare nupirktus kokteilius.

Kol ilsėjomės prie baseinų, paieškojome, ką dar įdomaus galėtume pamatyti eidami link Valetos. Ir mes radome! Tai buvo gyvūnų prieglauda!

 

Turbūt daugumai yra įprasta, kad miestuose egzistuoja šunų ar katinų prieglaudos. Bet ši prieglauda buvo kitokia. Prie pat Valetos esančioje salelėje yra įrengti nedideli spalvoti nameliai, kurie buvo skirti antims, žąsims ar vištoms. Su laiku ši prieglauda išsiplėtė, mat kartu su paukščiais čia apsigyveno laukinės katės, kiškiai bei jūros kiaulytės! Pasak vietinių gyventojų gyvūnai nekelia tarpusavio konfliktų ir sėkmingai sutaria.

Pasigrožėję gyvūnais nusprendėme, kad visgi šiek tiek pavargome ir nebeturime daugiau jėgų klaidžioti aplinkui, tad pajudėjome tiesiai link tikslo. Pakeliui praėjome porą uostų su daugybę prišvartuotų jachtų. Vaizdas kažkuo priminė automobilių parkavimosi aikštelę, tiktais kad ši buvo vandeny.

Malta-96
Laivų parkavimosi aikštelė

Dar po kokio pusvalandžio mes pamatėme fontaną, kuris mus pasitiko prie vartų į Valetą. Valeta kaip ir Mdina yra gynybinėmis sienomis apsuptas miestas. Tarp lankytinų objektų yra fortai, rūmai, bažnyčios, uostai ir muziejai.

Mums buvo įdomu užčiuopti miesto ritmą, pamatyti žmones, gatves. Vaikščiodami supratome, kad gyvenimas Valetoje nenurimsta nei dieną, nei naktį. Mat kai dieną miestas yra pilnas žmonių, kurie chaotiškai juda skubėdami atlikti savo darbo, tai vakare tie patys žmonės išeina į gatves ieškodami vietos išgerti vienos ar kitos taurės vyno, paklausyti gatvės muzikos, arba tiesiog romantiškai pasigrožėti naktinio miesto panoramomis.

 

Tokia buvo mūsų kelionė į Maltą. Nors ji buvo trumpa, bet manau kad mes spėjome pamatyti šalį, pajausti jos gyvenimo ritmą bei pažinti kultūrą.

Malta-119
Pabaigai, dar kartą pasigrožėkite naktiniu miestu!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s