Nepriklausomybės diena Medininkuose

Sveiki!

Tikimės, kad šį sekmadienį, Kovo 11 – ąją, pasitikote, kas jaukiai namuose su kavos ar arbatos puodeliu, kas šurmuliuojančiose gatvėse, tarp besišypsančių žmonių ir plėvesuojančių vėliavų! Norime visus pasveikinti Nepriklausomybės proga!

Mes valstybines šventes mėgstame paminėti, kaip nors neįprastai ir įsimintinai. Dažniausiai kaip tinkamiausią variantą pasirenkame vienokį ar kitokį pėsčiųjų žygis. Šį kartą susidomėję VUŽK (Vilniaus Universiteto Žygeivių Klubas) pasiūlymu, patraukėme pasižvalgyti po Medininkų apylinkes.

Kelionė prasidėjo kiek neįprastai… Vykstant į susitikimo vietą, pravažiavome, ar tiksliau neradome vietos, kurioje buvo tartasi tiktis, tad netyčia atsidūrėme pačiame Medininkų pasienio poste… Kelias vienpusis, apsisukti galimybės lyg ir nebėra.. o ir į Baltarusiją vykti kovo 11 minėti nesinorėjo…

Svarbus faktas: su mumis vyko pats žygio vedlys Tadas! Tad mums neatvykus, teoriškai ir žygis nelabai būtų vykęs..

 

IMG_8202
Nepailstantis žygeivis Tadas Šidiškis

 

Pasipasakojome pasieniečiams savo problemą, anie  šyptelėjo ir patarė apsisukti ir vykti atgal… Tuo pačiu vienpusio eismo keliu, kuriuo atvykome iki pasienio posto. Taip ir padarėme, šiek tiek prieš eismą, bet laimingi, kad žygy sudalyvauti pavyks dar Lietuvos teritorijoje, sugrįžome į susitikimo vietą.

Žygis prasidėjo prie Medininkų žudynių memorialo, čia uždegus žvakutes mirusiųjų atminimui ir sugiedojus Valstybės himną, patraukėme link Medininkų pilies.

Pilis yra už keleto kilometrų nuo memorialo, tad neužtrukome. O išsiderėję (!) prieinamą kainą, apsilankėme muziejuje.

Peržvelgus eksponatus, patraukėme link Juozapinės ir Aukštojo kalnų. Štai čia ir prasidėjo pats žygio malonumas!

 

This slideshow requires JavaScript.

Nutituluotas aukščiausiasis Juozapinės kalnas (292,90 m), tapo ir mūsų suneštinių pietų vieta.  Pripažinkite, niekur nėra skanesnis maistas, negu, kad gamtoje, žygio metu! 🙂

Ant Aukštojo kalno (nuo 2004 m. tituluotas, aukščiausiu Lietuvos kalnu, 293,84 m) yra pastatytas medinis apžvalgos bokštas. Bokšto viršuje, laikantis žygeivių tradicijų buvo sušoktas Meškutės šokis. Pakilią žygeivių nuotaiką simbolizavo linguojantis bokštas, tuokart, kai meškutės vienos kitas purtė.

IMG_8217

Su žygeiviais pastatėme sniego moterį, nešančią laisvę, bei Meškutę, jos naminį gyvūnėlį, namų sargą! Susumavus nužygiavome gal kiek daugiau nei 10 kilometrų ir pasisėmėme begalę geros nuotaikos!

IMG_8266

 

 

IMG_8229
Vietoje pabaigos:
„Pasaulyje yra teisybės angelas ir tiesos angelas. Pirmasis puola užsimerkęs, iškėlęs kardą ir su pykčio putomis lūpose, antrasis – stovi nuleidęs kalaviją ir žiūri teisybei į akis. Pirmasis, siekdamas teisybės, sukelia sumaištį ir didesnį tiesos ilgesį, antrasis atneša taiką. Pirmasis nuolat laimi, antrasis laimi pralaimėdamas.“
Marcelijus Martinaitis

 

Su kovo 11! Laisvės ir Nepriklausomybės diena!

– Step Back From The Map komanda 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s