Alchemikai, kankinimai ir pelkėtas takas

Iš kalnakasių muziejaus patraukėme tiesiai link Rakverės miesto, kuris, nors ir yra penktas didžiausias miestas Estijoje, net ir šeštadienio vakarą išliko ramus. Čia, miesto centre 22 val. dirbo vienas kitas baras su keletu tyliai besišnekučiuojančių klientų.

Įsikūrusi hostelyje, patraukiau ieškoti namiškiams lauktuvių į estišką Maximą, o iš jos į barą, išlenkti bokalo alaus. Ne aš viena šmirinėjau apytuštėmis miesto gatvėmis, prasilenkiau su viena lietuvių turistų pora matyta autobuse. Atpažinau, iš tolo, mat džemperis, kurį vilkėjo vyriškis buvo toks labai gerai suprantamas ir atpažįstamas. Toks artimas ir priimtinas, VU simbolika paženklintas… Mane kelionėse taip pat vis lydi, jau kiek pablukęs, bet toks jaukus VU istorijos fakulteto džemperiukas. Kaip sakant VU alumnai ir Estijoje VU alumnai… Taigi, prasilenkėme, apsikeitėme supratingomis šypsenomis, ir būtume jau patraukę savais keliais, bet pora perklausė, kur pati keliauju. Išgirdę maną atsakymą, pakvietė prisijungti, mat kaip ir aš, jie ieškojo vietos, kurioje būtų galima pasisėdėti po ilgos kelionės dienos. Užsukome į modernaus dizaino barą ir pokalbis prie alaus bokalo pasibaigė, visa tos šeimos istorija, pokalbiu apie 4 vaikučius, kuriuos jie augina ir supratimu, kad žmona dirba beveik ten pat kur ir aš… Dar vienas mažytis įrodymas, kad Lietuva tokia maža šalis…

1.
Ištuštėjusios Rakverės miesto gatvės

Antrosios kelionės dienos rytą lankėme garsiąją Rakverės pilį, pakeliui aplankydami milžinišką Tauro statulą (autorius Tauno Kangro). Bronzinė Tauro statula yra didžiausia gyvūno statula Baltijos šalyse! Jos ilgis siekia 7 metrus, aukštis – 4 metrus, o sveria ji beveik 7 tonas! Pastatė ją ant Vallimägi kalno, miesto 700 metų jubiliejaus proga. Žinote, kaip atsitinka, žmonės linkę sukurti mitus… Tad, jeigu patrinsite atitinkamas Tauro vietas, seksis ateityje… 🙂

4.
Tauro skulptūra

Šalia statulos ant kito kalno stovi išlikusi Rakverės pilis. Pilį pastatė XIII-XIV amžiuje Livonijos ordinas.

2.
Rakverės pilis

Pati pilis traukia turistus šiandieną dėl čia įkurto „gyvojo muziejaus“, kuriame gali virsti viduramžių ponia ar paprasčiausiu valstiečiu, patraukti dirbti į amatininkų dirbtuves, už prasižengimus būti uždarytas kankinimų kameroje, ar nusliūkinti į vyno rūsį padegustuoti estiško vyno… 🙂

2.3
Rakverės pilis

Pilies istoriją, kaip ir visos Estijos istoriją lydi daug permainų. Keičiantis valdovams, keitėsi ir pilies išvaizda bei paskirtis. Štai XVI amžiuje čia „karaliavo“ Rusijos caras, Ivanas IV, dar kitaip žinomas, kaip Ivanas Rūstusis. Tad legendos apie kankinimų kambarius ne iš piršto laužtos. Čia tikrai kankinti žmonės caro įsakymu. Caras tuose kraštuose dar pramintas „Livonijos hanibalu“.

Įdomu, kad tarpukariu pilis buvo panaudota kaip pastatas, kuriame buvo įrengtas profesionalus Rakvere miesto teatras. Pirmasis teatro festivalis buvo surengtas jau 1940 m. ir išgyveno visą II pasaulinį karą, ir tebeveikia dabar!

Pilyje vyksta ir ne vienas Punk, Neofolk, Dark folk, Industrial muzikos koncertai bei festivaliai (vienas žinomiausių rock muzikos „Green Christmas“).

Paskutinė mūsų stotelė buvo labai įsimintinas ir įstabus Lahemaa nacionalinis parkas. Parke pamatysite akmeningas ir smėlingas jūros pakrantes, vaizdingus pelkių maršrutus, akmenis užsilikusius nuo paskutinio ledynmečio. Lahemaa parke gyvena daug didžiųjų žinduolių, tokių kaip briedžiai, laukiniai šernai, rudosios meškos, lapės ir kiti laukiniai gyvūnai. Taip pat čia yra įrengtas 4 kilometrus besidriekiantis takas! Tiesiai per pelkę!

 

Visos kelionės aprašymas:

#Valka/Valga

#Nepakartojamigidai

Literatūra:

  1. https://en.wikipedia.org
  2. https://wikitravel.org/en/Rakvere
  3. https://www.visitestonia.com/en/rakvere-castle
  4. http://www.rakverelinnus.ee/en/node/79
  5. https://www.spottinghistory.com/view/430/rakvere-castle/
  6. http://tripfreakz.com/offthebeatenpath/rakvere-castle-estonia-history-must-see
  7. https://www.visitestonia.com/en/where-to-go/north-estonia

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s