Bonjour Paryžiau!!!

„Jūsų rezervacija patvirtinta..“, „Bilietai į Paryžių už <..> (ha, tikslios kainos dabar jau neatsimenu…)“, „Ačiū, kad naudojatės mūsų paslaugomis..“ – tokie sakiniai mirgėjo keletą minučių kompiuterio ekrane, kol galiausiai apimtos jaudulio mes su drauge vienbalsiu riktelėjom „Mes keliaujame į Paryžių!!!“ Taip, mes nusipirkome bilietus ir leidomės į kelionę. Tiksliau, į miestą, kur subtilumas susipynęs su nepakartojamu elegancijos prieskoniu, kur vynas vertinamas visame pasaulyje ir kur pilna traškių, ką tik iš krosnies ištrauktų croissant kvapo.

Tikros palaimos diena arba kaip keliauti vėlai vakare per nežinomą miestą…

Atskridome jau vakarop, o oro uostas (Beauvais-Tille Airport) maždaug ~ 80 km nuo miesto. Tad tikras išsigelbėjimas yra Bus Shuttle kursuojantys tarp Beauvais-Tille Airport ir Paryžiaus miesto. Bus Shuttle stotelė iškart išėjus iš oro uosto, todėl nepamatyti jos neįmanoma. Laukti dažniausiai reikia +- 30min ir per 1 val. 20 min jūs jau Paryžiuje. Žinoma, galima rinktis ir kitą alternatyvą – keliavimą traukiniu, tačiau nepatarčiau. Kelionė užtruks žymiau ilgiau, o ir pinigėlių tikrai daug nesutaupysite. Visą išsamesnę informaciją rasite šioje nuorodoje (https://www.aeroportparisbeauvais.com/en/acces-et-parking/mass-transit/). Patarčiau bilietus pirkti online (į abi puses – 29 eurai), tikrai pigiau nei pirkti vietoje.

Iliustruotą versiją matome žemiau paveikslėlyje, gal šiek tiek lengviau bus apsispręsti, kuris pasirinkimas Jums labiau priimtinas. Nuoroda iš  https://kiwitaxi.com/blog/how-to-get/beauvais-tille-airport-paris/.

1

Po keletos gerų valandų ėjimo priėjome Rue Mouffetard gatvę, kurioje buvo mūsų hostelis. Ir man kaip maisto, mažų, jaukių kavinukių, siaurų, akmenuotų gatvių mylėtojai – ši gatvelė tarsi rojus. Ne, tikrai nemeluoju, man tiesiog nušvito akyse!! Ant kiekvieno kampo ir kas keliasdešimt metrų kavinukė prie kavinukės, o kvapai – taip ir traukė prisėsti, kurioje nors iš jų.

2

Labiausiai akį patraukė – Au P’tit Grec – tai tarsi mažutis crepes „restoranėlis“, prie kurio buvo nusidriekusi nemaža eilė – juk kaip ten sako „jei daug žmonių buriuojasi, vadinasi skanu ir pigu“. Tad nusprendėme paragauti. Sąžiningai atlaukėme eilėje ir po 15 min. jau valgėme ir mes savo crepes. Ir ką jūs manot, tikrai labai skanūs!

Kitą dieną patraukėme link – Marche d’Aligre turgaus. Jį lengvai rasite pasukę į Aligro aikštę. Šis turgus tikrai vertas dėmesio žmonėms, kurie nori pasimėgauti šviežiais vietiniais produktais, kokybiškais mėsos ir sūrio gaminiais. Todėl būtinai rekomenduoju pasiimti taurę vyno, gabalėlį sūrio ar „bagguete“ (pranc. prancūziškas batonas) ir pasimėgauti!!

1 (2)

Norintiems kažko egzotiško ir neįprasto rekomenduočiau išbandyti Araignee (pranc. voras) arba Oursins (pran. jūros ežių).

3

O ar žinojote, kad Paryžius ne tik meilės miestas, bet ir konditerijos sostinė? Taip, taip, brangieji.:))  Ne veltui ir istorikai pripažįsta, kad konditerijos gaminių tėvas ir pyragaičių maestro yra prancūzas Chef Anotonin Carême. Tad kol neparagavote garsiųjų prancūziškų macarons, gardžiųjų – bagguete ar crossaints, tol nepažinote tikrojo Paryžiaus. Todėl norėdamos pasilepinti tikraisiais prancūziškais desertais apsilankėme net keliose desertinėse. Labiausiai man patiko macaronsPierre Hermé konditerijos namų. Būtinai rekomenduoju ir Jums ten apsilankyti!! Ir patikėkite jų Paryžiuje ne viena ir net ne dvi. Užėjus į konditeriją užburia didžiulis pasirinkimas ir skonių įvairovė, ne veltui Pierre Herme vadinamas „skonių burtininku“. Žinoma, ne iš pigiausių, nes už keturis macarons „paklojom“ nemažą pinigų sumelę, bet tikrai buvo verta.J Tad jei susigundėte, pasiruoškite, jog teks paišlaudauti.

Ir kadangi apsilankymo Paryžiuje neįsivaizdavome be Eifelio bokšto, todėl patraukėme būtent prie jo. Šio įspūdingo bokšto statymo darbai truko du metus, darbams vadovavo Gustavas Eifelis, kurio garbei ir buvo pavadintas bokštas. Bokštas buvo statomas pasaulinei parodai ir pagal pirminę idėją turėjo stovėti tik 20 metų, tačiau situacija pasikeitė ir bokštas išliko iki šių dienų. O dabar tai vienas iš labiausiai lankomų objektų Paryžiuje. Pakilome į pačią viršūnę, kuri yra 216 metrų aukštyje. Nors buvo vėjuota ir ganėtinai šalta diena, tačiau Paryžiaus miesto panorama atpirko viską. Visą miestą gali puikiausiai matyti iš visų keturių pusių. O ar žinojote, ko geriau neklausti paryžiečių? Ogi „kur yra Eifelio bokštas?“, nes 1) tai žymiausias objektas, dėl kurio žmonės ir keliauja į Paryžių ir kaip galima nežinoti, kur jis yra ir 2) jei nežinote, tai pakelkite akis į viršų ir pamatysite. Šią paslaptį atskleidė gidė, pasakodama vienai turistų grupei apie Eifelio bokštą.

Tad brangieji, jei keliausite aplankyti Eifelio bokšto būtinai išaiškinkite tiksliai, kur jis yra, kad nesusidurtumėte su smerkiančiais ar pajuokiančiais paryžiečių žvilgsniais. Au revoir!!! Iki kitų kartų, Mielieji!! 

 

Justina

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s